Vesti

Branko Lagundžić 8. na Prvenstvu Evrope

Poslednjeg dana takmičenja na šampionatu Evrope za juniore i mlađe seniore u Poznanju, Branko Lagundžić je zauzeo 8. mesto u finalnoj trci jednoseda na 500 m (1:40.720 min) u konkurenciji mlađih seniora. Posle uspešne juniorske karijere, koju, na žalost, nije imao prilike da kruniše na krovnim juniorskim takmičenjima, Prvenstvu Evrope i Prvenstvu sveta, jer su otkazana zbog prošlogodišnje pošasti zvane pandemija, Branko je već u prvoj godini u seniorskoj konkurenciji doveslao i do svog prvog finala, što čini lepu osnovu za dalje napredovanje i dokazivanje u konkurenciji najboljih svetskih takmičara. Bravo Bane!

Pored Branka, naši reprezentativci su danas branili boje Srbije u još 5 finalnih trka i 2 B finala.

Od 18 reprezentativnih posada 8 je ostvarilo plasman u finale, 3 posade u B finale, a ostali su završili takmičenje u polufinalu.

Takmičari našeg kluba su pokazali da pripadaju evropskom vrhu. Imamo finaliste Prvenstva Evrope u jednosedu i u konkurenciji mlađih seniora (Branko Lagundžić) i u konkurenciji juniora (Veljko Dovragović). Naš klupski dvosed na 1000 m (Branko Lagundžič i Mihailo Subotić) je osvojio 2. mesto u B finalu. Luka Manjenčić je prvi nastup na Prvenstvu Evrope  završio u polufinalu. Lepo iskustvo za sedamnaestogodišnjeg Luku od koga se tek sledeće godine očekuje da zablista punim sjajem u juniorskoj konkurenciji.

Plasman reprezentativnih posada na Prvenstvu Evrope

Juniori

K2-500 JUN Dina Bacelj, Dunja Stanojev FINALE 6. mesto
K1-200 JUN Dunja Stanojev FINALE 8. mesto
K1-1000JUN Veljko Dovragović  FINALE 9. mesto
K4-500 JUN Dina Bacelj, Vladana Pešić, Katalin Gere, Dunja Stanojev FINALE 9. mesto

K1-500 JUN Katalin Gere B finale 2. mesto
K1-200 JUN Aleksandar Jovanović  B finale 3. mesto
K4-500 JUN Veljko Dovragović, Dimitrije Stojšić, Luka Manjenčić, Strahinja Dragosavljević PF

Mlađi seniori

K1-500 U23 Marija Dostanić FINALE 5. mesto
K1-1000 U23 Olivera Mihajlović FINALE 6. mesto
K4-500 U23 Stefan Vrdoljak, Nikola Kovačević, Vojin Rudović, Luka Stojkov  FINALE 7. mesto
K1-500 U23 Branko Lagundžić FINALE  8. mesto