Vesti

Tradicija se nastavlja - kajakaši Zorke osvojili Majski kup Novog Sada

Prvi ekipni nastup u sezoni i prva ekipna pobeda kajakaša Zorke koji vole da se takmiče na Šodrošu u Novom Sadu, gde godinama unazad  osvajaju Majski kajakški kup Novog Sada.  Pretio  je Tarket iz Bačke Palanke, najljući rival šabačkih kajakaša,  tokom celog takmičenja bio bodovno izjednačen sve do poslednje trke koja je i odlučila pobednika. Na kraju je titula sveukupnog pobednika pripala Zorki sa osvojenih 286 poena, 10 više od drugoplasiranog Tarketa (276). Treće mesto je osvojio BSK iz Borče (212).

U ekipnoj konkurenciji po kategorijama, seniori su osvojili 1. mesto, juniori i kadeti su zaozeli 2. mesto a pioniri su završili na petoj poziciji.

U pojedinačnoj konkurenciji kajakaši zorke su osvojili 10 zlatnih, 4 srebrne i 4 bronzane medalje.

Veljko Dovragović i Luka Manjenčić, su ponovo bili ubedljivi pobedivši u svim trkama u juniorskoj konkurenciji, a osvojili su i prvu medalju i u seniorskoj konkurenciji i to zlatnu, u četvercu na 200 m sa Urošem Pavlovićem i Bojanom Milinkovićem.
Luka Trnavčević je najzad dočekao da se trka u konkurenciji svojih vršnjaka kadeta gde je doveslao do zlata u kanuu jednokleku na 200 m, kao i Aleksa Trifunović u juniorskoj konkurenciji.
Naše princeze Valentina Moravčević, Jana Gojković, Katarina Kecman i Milica Knežević  su pobedile u četvercu na 200 m u konkurenciji kadetkinja.
Dolaze i novi naraštaji. Nađa Radaković je pobedila u trci mlađih pionirki do 10 godina, Uroš Stojićević zauzeo drugo mesto u kategoriji mlađih pionira do 9 godina, a Sara Nikolić treće mesto u konkurenciji mlađih pionirki do 11 godina.