Vesti

Zlato za Srbiju na zatvaranju šampionata sveta

Bojan Zdelar je poslednjeg dana Prvenstva sveta osvojio zlatnu medalju u jednosedu na 500 m u konkurenciji mlađih seniora. Bojanu je ovo druga titula. Prvu je osvojio 2019. godine u jednosedu na 1000 m. Bravo Bojane.

Naš junior, Veljko Dovragović, osvojio je 5. mesto u finalnoj trci jednoseda na 500 m. Odlično je Veljko veslao, ali su svetski prvak i vicešampion sa 1000 m, Španac Alex Graneri (1.41.55 min) i Mađar Levente Kurucz (1.42.69), evidentno, kvalitetom već prerasli juniorsku konkurenciju. Treće mesto pripalo je Kanađaninu Ian Gaudet (1.44.50), a zatim su se u 39 stotinki redom smestili Rus Semen Sitnikov (1.45.14), naš Veljko Dovragović (1.45.21), Nemac Anton Budimir (1.45.35) i Latvijac Karlis Dumpis (1.45.53). Veljko takmičenje u juniorskoj kategoriji završava kao 5. junior na svetu u jednosedu na 500 m. Bravo Veljko.

Mihailo Subotić i Branko Lagundžić u četvercu na 500 m sa Stefanom Vrdoljkom i Luka Stojkov zauzeli 4. mesto u konkurenciji mlađih seniora. Dobro su izgledali naši momci u čamcu obzirom da im je ovo prvi zajednički nastup. Na prethodno održanom Prvenstvu Evrope, Branko Lagundžić je veslao jednosed na 500 m gde je zauzeo 8. mesto u finalu, a Mihailo Subotić je bio 4. u četvercu ali na 1000 m. Promena dva člana posade čtverca na 500 m donela je pomak sa 6 mesta na Prvenstvu Evrope na 4. mesto na Prvenstvu sveta što daje nadu da bi uz kontinuirani rad ovi mladi momci mogli stići i do postolja...

I juniorke, Dina Bacelj i Dunja Stanojev su popravile plasman sa evropskog šampionata za dva mesta. One su finalnu trku dvoseda završile na 4. poziciji. Bravo za mlade Bačko Palančanke.

Mlađe seniorke Marija Dostanić, Željana Petrović, Olivera Mihailović i Anastazija Bajuk zauzele su 9. mesto u četvercu na 500m. Devojke su sve karte bacile na polufinalnu trku u kojoj su obezbedile plasman u veliko finale za koje im je nedostajalo energije za bolji plasman. Čestitke i njima za plasman u fimnale.