Vesti

8 medalja za Srbiju na Olimpijskim nadama. Jana Gojković u finalu na reprezentativnoj premijeri. Luka Manjenčić osmi.

Velika gužva je vladala u Račicama na Olimpijskim nadama. Iako regata raste iz godine u godinu, premašila je sva očekivanja po broju učesnika.

Već prvog dana naša mlada takmičarka Jana Gojković je na reprezentativnom debiju ostvarila plasman u finale u dvosedu na 1000 m u kategoriji do 16 godina. Partnerka u dvosedu joj je bila Lara Nađ. Koliko su silno želele da se domognu finala, govori i podatak da su u polufinalu prevazišle svoje mogućnosti i sa 4. ukupnim vremenom obezbedile prolaz u dalje takmičenje. U samom finalu nije bilo više energije za bolji plasman od 9. mesta, ali je to dobar podstreh novim reprezentativkama za dalji rad i napredovanje.

Luka Manjenčić je bio veoma siguran u kvalifikacionim trkama u jednosedu i na 500 i na 1000 m. Na 1000 m je čak izgledao kao ozbiljan kandidat za visok plasman. Izgleda da nije izdržao teret očekivanja da se kući vrati sa medaljom pa je u sredini trke odustao od borbe i završio na 8. poziciji.
U finalu na 500 m je takođe zauzeo 8. mesto. Luka je već nastupao na Olimpijskim nadama 2019. godine gde je bio takođe 8. plasirani u jednosedu na 1000 m u konkurenciji do 15 godina. On je u kontinuitetu prisutan u svetskom vrhu, što daje nadu da će vremenom dostići i sam vrh...

Mihajlo Malović je stigao do polufinala u jednokleku i na 500 m i na 1000 m u konkurenciji kanuista do 17 godina, ali je evidentno da treba još da radi da bi mogao da se približi svetskom vrhu.

Da srpski kajak zasija, pobrinule su se devojke.

Prvo je Katalin Gerere (U16) osvojila srebro u jednosedu a 1000 m. Zatim je Dunja Stanojev (U17) uzela bronzu u jednosedu na 500 m, a Dina Bacelj (U16) srebro, takođe na 500 m. Potom su Dina Bacelj i Katalin Gere osvojile i bronzu u dvosedu na 500 m (U16).

Zlatni finiš dodal je, ponovo, Dunja Stanojev (U17), koja je osvojila zlato u jednosedu na 200 m. Potom je Lazar Dubajić (U16) osvojio bronzu u jednosedu na 200 m, a Strahinja Dragosavljević (U15) srebro takođe na 200 m, da bi šlag na tortu stavio četverac na 200 m (U17) u sastavu Lazar Dubajić, Stefan Kovandžič, Strahinja Dragosavljević i Mihajlo Dadić, koji je osvojio bronzanu medalju.