Vesti

Dva A, B finale i veliki broj polufinala za Zorkaše na Olimpijskim nadama!

U preko 450 trka smeštenih u četiri dana (8-11. septembar) velikog međunarodnog takmičenja, regati „Olimpijskih nada“, pet šabačkih predstavnika učestvovalo je u čak 25. U slovačkom glavnom gradu – Bratislavi, Jana Gojković, Aleksandar Petkovski, Katarina Kecman, Steva Radosavljević i kanuista Luka Trnavčević bili su deo velikog tima Srbije, baš kao i Sara Jovanović koja je bila u stručnom štabu. Kad se podvuče crta, Zorkaši su učestvovali u tri finala, dva A i jedno B i sa gotovo uspešno savladanim kvalifikacijama u gotovo svim disciplinima izuzev jedne.

Jana Gojković - K-2 200 i K-4 500 (kategorija devojaka 15-17 godina)

U dve discipline nastupala je i Jana Gojković, ostvarivši plasman u finala, po jedno A i B. Uspešnija je bila poslednjeg dana u dvosedu na 200 metara, u kojem zauzela osmo mesto veslajući sa Dajanom Urtajl. Jednu po jednu prepreku su preskakale, i to sa sve bržim vremenima. Četverac je bio treći u B finalu, a ukupno 12. Sastav četverca činile su: Lidija Ladanji, Eleonor Nađ, Slavica Našagaćin i naravno Jana Gojković.

Aleksandar Petkovski - K-1 200, 500 i 1.000 (15)

Nije imao previše prilike ove sezone Aleksandar Petkovski da se nadmeće na najkraćoj distanci, naročito u jednosedu. Na 200 metara se istakao u Bratislavi, gde je, baš kao i Jana, poslednjeg dana takmičenja savladao korake kako bi ušao u finale u kojem je zauzeo deveto mesto. Na 500 i 1.000 metara polufinala su bili njegovi dometi.

Luka Trnavčević - C-1 200, 500 i 1.000 (17)

Pored Evropskog u Beogradu, naš mladi kanuista učestvovao je na još jednom velikom i prestižnom takmičenju za mlade. U sve tri discipline u Slovačkoj prebrodio je kvalifikacije i kasnije učestvovao u polufinalnim trkama.

Steva Radosavljević - K-4 200 i 500 (15-17)

Na 500 sa kolegama Steva Radosavljević (Adam Kovač - Adam Ladocki - Mladen Popović) je nastupao u polufinalu, da bi na 200 (Čongor Ladocki, Lazar Milanović, Mladen Popović) završili takmičenje u kvalifikacijama. Iako je ovo bila jedina disciplina u kojoj je neko od šabačkih predstavnika takmičenje završio pre polufinala, treba reći da su momci imali dosta jaku grupu i da bi im ostvareno vreme u ostalim grupama doneo željeni plasman.

Katarina Kecman - K-1 200 (16) i K-2 200 (15-16)

Naša sprinterka, Katarina Kecman, i u jednosedu i u dvosedu bila je u polufinalima trka. Osmo mesto pripalo joj je u oba navrata. U dvosedu je veslala zajedno sa Anjom Kajtez

Reprezentacija Srbije osvojila je pet medalja, po dve zlatne i srebrne, uz jednu bronzu. Zlata su došla iz K-1 200 (dečaci 16 godina, Strahinja Dragosavljević) i K-4 200 (dečaci 15-17, Mihajlo Dadič - Lazar Dubaić - Luka Jakovljević - Strahinja Dragosavljević), srebra iz K-1 500 (devojke 17, Dina Bacelj) i K-2 1.000 (Dina Bacelj - Katalin Gere), dok je bronza osvojena u K-2 na 1.000 metara (devojke 15-16, Žofi Horva – Jana Sarić).

Ove nedelje predstoji nam finiš sezone u vidu najvažnijeg klupskog takmičenja -Ekipnog i pojedinačnog prvenstva Srbije u kajaku i kanuu na mirnim vodama, koje će se održati u Beogradu od srede do subote.