Vesti

Holpert 6. na 500 m. Milica i Strahinja u finalu na 200 m.

Ervin Holpert je finalnu trku u jednosedu na 500 m završio kao šesti na svetu (1.37.00 min). Pobedio je Tom Libšer iz Nemačke (1.35.04), ispred Mikite Borikaua iz Belorusije (1.35.19) i Maksima Spesivceva iz Rusije (1.35.49). Bila je to jedna veličanstvena trka u kojoj je Libšer postigao najbolje vreme u jednosedu na 500 m u istoriji kajakaškog sporta. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_world_records_in_canoeing

U nastavku programa naši sprinteri su obezbedili prva olimpijska finala za Srbiju.

Milica Starović se plasirala u finale u jednosedu na 200 m pošto je u dramatičnoj završnici  1. polufinalne trke zauzela 3. mesto (38.83 sec), zaostavši samo 2 stotinke iza drugoplasirane Ukrajinke, dok je za 5 stotinki bila brža od četvrtoplasirane Kineskinje.

Strahinja Stefanović je još jednom pobedom, ovoga puta u polufinalu, obezbedio plasman u finale jednoseda na 200 m (34.33 sec).

Mladi Bojan Zdelar je 6 mestom u polufinalu izborio plasman u B finale jednoseda na 1000 m.