Vesti

Junioriski četverac 4. u Brandenburgu, seniori u finalu u Poznanju.

Juniorski četverac u sastavu Vuk Miletić, Branko Lagundžić, Nikola Perak i Vojin Rudović zauzeo je 4. mesto u trci na 500 m (1.29.707 min)  na međunarodnoj regati u Brandenburgu. Prvo i druo mesto pripalo je posadama Nemačke (1.24.902), (1.26.057), treće posadi Francuske (1.27.104).
Naš juniorski dvosed na 1000 m, Žarko Jakovljević i Andrej Ninković, izlazi na stazu sutra u 10:05 h, kada im startuje kvalifikaciona trka.

Na svetskom kupu u Poznanju, naš seniorski četveac na 500, m u sastavu Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov i Marko Dragosavljević plasirao se u finale, pošto je zauzeo 2. mesto u svojoj polufinalnoj grupi. Finale je na programu sutra u 13.23 h.

Mihajlo Subotić i Anđelo DŽombeta su se plasirali u B finale u trci dvoseda na 1000 m, pošto su u svojoj polufinalnoj  grupi zauzeli 7. mesto. Subotić i DŽombeta nastaviće takmičenje u Poznanju u B finalu koje će se veslati u nedelju od 10:56h.

RASPORED TRKA SRPSKIH REPREZENTATIVACA 4. DANA SVETSKOG KUPA U POZNANJU

10:20 K4-500 B finale Milica Starović, Nikolina Moldovan, Kristina Bedeč, Marija Dostanić
10:50 K1-500 B finale Milica Starović
10:56 K2-1000 B finale Anđelo Džombeta, Mihailo Subotić
13:23 K4-500 A finale Nebojša Grujić, Stefan Vekić, Vladimir Torubarov, Marko Dragosavljević
14:12 K2-500 mix kvalifikacije Kristina Bedeč, Ervin Holpert