Vesti

Branko Lagundžić juniorski prvak Srbije u jednosedu na 1000 m. Zorka ekipno prva.

Na Ekipnom prvenstvu Srbije u kajaku za sve kategorije, koje se održava u Beogradu na Savskom jezeru od 2. do 5. septembra, juniorska ekipa Zorke zauzela je prvo mesto (124.5 bodova). Drugo mesto pripalo je ekipi Vojvodine iz Novog Sada (123.5), a treće ekipi Tarketa iz Bačke Palanke (113.5). Naša pionirska ekipa osvojila je treće mesto (51 bod), iza ekipa Dunava iz Bezdana (98.5) i ekipe Tisinog cveta iz Sente (72.5).

U pojedinačnoj konkurenciji takmičari Zorke su osvojili 13 medalja, 6 zlatnih, 4 srebrne i 3 bronzane.

Branko Lagundžić je ponovo bio dominantan u juniorskoj konkurenciji ostvarivši ubedljive pobede u jednosedu i na 500 m (1.41.968 min) i na 1000 m (3.47.006 min). Treću zlatnu medalju Branko je osvojio u četvercu na 500 m  (Branko Lagundžić, Andrej Ninković, Vuk Miletić, Žarko Jakovljević) (1.29.352 min).

Zlatnu medalju osvojio je i juniorski dvosed na 500 m u sastavu Žarko Jakovljević i Andrej Ninković (1.38.979 min).

Luka Trnavčević je osvojio zlatne medalje u kanuu jednokleku u pionirskoj konkurenciji na 1000 m i na 500 m.