Vesti

Juniori Zorke dominirali na Kupu Srbije

Naši juniori, aktuelni ekipni prvaci Srbije, doklazali su da im i u pojedinačnoj konkurenciji nema premca.

Veljko Dovragović je bio nepobediv u jednosedu i na 500 i na 1000 m. Njemu uz rame je bio Luka Manjenčić osvojivši srebro na 500 m i bronzu na 1000 m.
Mihajlo Malović je vladao u jednokleku osvojivši zlato na 500 i 1000 m i srebro na 200 m.

I naši seniori su ispunili očekivanja.

Nebojša Grujić je uspeo da u jednosedu na 200 m doveslao do bronzane medalje i na taj način uđe u krug takmičara izazivača aktuelnog svetskog vicešampiona, Strahinje Stefanovića, sa kojim će se izbijati za nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju kroz predstojeća takmičenja.

Branko Lagundžić, koji je po povratku sa reprezentativnih priprema iz Turske morao da provede dve sedmice u karantinu zbog pozitivnog PCR testa, se vratio na veliku scenu osvojivši bronzanu medalju u jednosedu na 500 m.

Dunja Sarić je osvojila svoju prvu medalju u seniorskoj konkurenciji, zauzevši 3. mesto u jednosedu na 1000 m.

Seniori će imati još jedan izazov u nedelju pre podne, kada ih očekuje Nacionalno izborno takmičenje u jednosedu na 400 m, na kome će nastupiti Nebojša Grujić, Branko Lagundžić, Bojan Milinković i Mihajlo Subotić. Pored toga, za utorak 27. aprila je predviđeno i nacionalno izborno takmičenje u dvosedima na 1000 m gde će nastupiti Branko Lagundžić u paru sa Anđelom Džombetom i Mihajlo Subotić u kombinaciji sa Ervinom Holpertom, kako bi se odredila posada koja će veslati na olimpijskim dokvalifikacijama.

U popodnevnom delu programa Veljko Dovragović i Luka Manjenčić će se takmičiti na Prvenstvu Srbije na 5000 m.