Vesti

Šabački jednosedaši se plasirali u finale Prvenstva Evrope

Blistali su srpski jednosedaši danas u Poznanju.

Branko Lagundžić je rutinirano ostvario plasman u finale jednoseda na 500 m u konkurenciji mlađih seniora zauzevši 2. mesto u polufinalu (1:40.510 min). Finalna trka je na programu u nedelju 27. juna u 10.20 časova.

Veliku borbu za plasman u finale vodio je Veljko Dovragović u jednosedu na 1000 m. U tesnoj završnici u kojoj je čak 5 takmičara uveslalo u istoj sekundi, Veljko je osvojio 3. mesto (3:39.770 min) koje  ga vodi u finale juniorskog jednoseda koje je na programu u subotu 26. juna u 9.35 časova.

Branko Lagundžić i Mihailo Subotiću su 5. mestom (3:20.120 min) u polufinalu  dvoseda na 1000 m obezbedili B finale koje je na programu u subotu 26. juna u 9.28 časova.

Kajakaši Srbije izborili su još tri finala. Marija Dostanić u jednosedu na 500 m za mlađe seniorke, juniorke Dina Becelj i Dunja Stanojev u dvosedu na 500 m i četverac mlađih seniora na 500 m (Stefan Vrdoljak, Nikola Kovačević, Vojin Rudović, Luka Stojkov).
Katalin Gere se plasirala u B finale u jednosedu na 500 m za juniorke.

Tijani Arsić u jednokleku na 500 m je nedostajalo 3 desetinke do finala i ona je 4. mestom u polufinalu završila takmičenje. U polufinalu su zastali i Anstasija Bajuk i Željana Petrović u dvosedu na 500 m i Dušan Milošević u jednokleku na 1000 m.

I juniorski četverac na 500 m u sastavu Veljko Dovragović, Dimitrije Stojšić, Luka Manjenčić i Strahinja Dragosavljević je završio takmičenje osvajanjem 7. mesta u polufinalu.