Vesti

Još sedam medalja sa poslednjeg dana Kupa Srbije! Malović ponovo “pozlaćen”

Baš kao i tokom drugog, i poslednji takmičarski dan Kupa Srbije naši predstavnici su završili sa sedam osvojenih medalja, za ukupnih 14 (5-4-5)! Najvredniju je doneo marljivi kanuista Mihajlo Malović (47.9888), pokazavši da je specijalizovan za sve tri distance. Na postolju mu se pridružio i Luka Trnavčević (51.3928) sa bronzom oko vrata.

Dve medalje stigle su iz još jedne sprinterske trke, ali seniorske. Nebojša Grujić išao je ispod granice od 39 sekundi (38.9624) što je bio napor vredan srebra, tik ispred klupskog kolege Bojana Milinkovića (39.1224), a iza najbržeg Stefana Vrdoljaka (38.7684).

Medalje su se osvajale i na 1.000 metara, a za njih zu bili zaduženi Mihailo Subotić, Branko Lagundžić i Dunja Sarić. Nasuprot trci na 500 metara, ovoga puta je Mihailo za dve stotinke bio ispred Branka, ali što je najvažnije, obojica su bili među nagrađenima, dok je zlato otišlo u ruke Bojana Zdelara. Bronzu je osvojila i vredna Dunja, koja je nedugo nakon trke na 1.000 metara veslala i miks K2-500 sa Mihailom gde su zauzeli peto mesto.

Treći dan i trke na 200 metara prijale su kadetima Katarini Kecman i Veljku Radosavljeviću koji su bili na korak od medalja zauzevši četvrta mesta, što je bio plasman koji su ostvarili i kanuisti Marko Damnjanović i Aleksa Trifunović. Treba reći da su svoja treća finala danas veslali Jana Gojković i Steva Radosavljević.

Prva takmičenja za reprezentativce su Svetski kup u Račicama (20-22. maj), i Svetski kup u Poznanju (26–29. maj), dok će se klubovi okrenuti već ka sledećem vikendu i Majskom novosadskom kupu koji je zakazan za 7. maj.